FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VÄGGBRICKA 634533 2-RÖRS DY 15X2,5 GBG
VÄGGBRICKA 634533 2-RÖRS DY 15X2,5 GBG är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
MONTAGEBRICKA TBD-0100 20X30M4RFR 1,0MM M.SKRUV2P M&M
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15X12X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
VINKELKULVENTIL 15 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
Varukorg14
KULVENTIL G15 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KULVENTIL 15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
LIM I.UNIVERSAL 310ML PATRON VIT M&M
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
VÄGGBRICKA 635534 FÖR 3-RÖRS MONT DIM 16 GBG