200 FLÄNSPACK PN10-16 DIXO5000
Artnr: BK-RK1504913RSK: 1504913 Product Brand:
200 FLÄNSPACK PN10-16 DIXO5000
SPARA -26% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKDimensionTryckklassDimension invändigDimension utvändigPris
Beskrivning
Universalpackning av nitrilgummi-bunden aramidfiber, tjocklek 1,5 mm. Packningen är belagd med ett släppmedel för att undvika fastbränning på fläns-ytorna. Lämpar sig väl för användning i samband med rostfria flänsar och saltvatten på tack vare dess låga kloridinnehåll. God gastäthet och brett mediaresistensområde. Användningsområde: tätning av flänsar, lock, luckor och delningsplan hanterande vatten, svaga syror och alkalier, oljor, drivmedel, lösningsmedel, gaser, etc. Dixo 5000 är godkänd av DVGW för användning i gas- och dricksvattenapplikationer. Max drifttemperatur: +130°C kontinuerligt, +200°C kortvarigt . Max invändigt tryck: 40 bar. Dimensioner enligt EN1514-1 IBC, gäller samtliga produkter i nedanstående tabell. Säljs i 10-pack.
Dimension
200
Tryckklass
PN10-16
Dimension invändig
220 mm
Dimension utvändig
273 mm
Tjocklek
1,5 mm
Antal/förpackning
10
Ytterligare information
RSK 1504913
Dokument Produktblad
Sökresultat
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15X15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 15X12CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
Varukorg26
HANDDUSCHSLANG 500 MM KROM MORA
HANDDUSCHSLANG 500 MM KROM MORALeverans: Skickas - Beställningsvara. 219 kr
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VVS-SKRUV 5,5X60 MM KULLERFÖRSÄNKT POZI NOVIPRO
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 59 kr
RAK KOPPLING 16X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X11 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 59 kr
KULVENTIL 15X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
AVLUFTNINGSPLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
AVLUFTNINGSPLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
SKRUVDEL 18 (M24X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/3X15 MM VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 279 kr
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE